Šobrīd notiek apspriedes tiešsaistē par to – vai psihoterapijas sesijas tiešsaistē ir labi? Vai ir vispār iespējams veikt psihoterapijas sesijas tiešsaistē? Ja jā, kādas ir tās priekšrocības? Kāpēc šāda iespēja ir kļuvusi tik populāra?
Neatkarīgi no tā, vai jums vai kādam, ko jūs pazīstat ir nepieciešams vai ir ieinteresēts psihoterapijas sesijās, jūs varētu vēlēties noskaidrot to, kā jūs varat gūt labumu no tiešsaistes terapijas sesijām.
Satura rādītājs
Labāka anonimitātes sajūta
Tas, iespējams, ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas veicina tiešsaistes konsultāciju sesiju popularitātes pieaugumu. Nav svarīgi, vai cilvēki patiešām ir anonīmi, ja sesija ir tiešsaistē vai arī nav. Vēl svarīgāk ir tas, ka viņi tic viņu anonimitātei, un šī iemesla dēļ viņi tiešsaistē rīkojas un reaģē atšķirīgi.
Starp galvenajām atšķirībām ir iespēja runāt par personīgākām un būtiskākām problēmām terapeitiskajās attiecībās tiešsaistē ātrāk, nekā tas ir iespējams reālajā dzīvē. Piemēram, lielākā daļa no vispārējiem jautājumiem, kas tiek apspriesti, kas ir ļoti svarīgi – runāt par vardarbību bērnībā, seksuālo vardarbību, vainas izjūta par mīļotā nāvi, pašnāvnieciskas domas, sevis kropļojoša uzvedība, pašnāvnieciskas tieksmes, un hroniskas sāpes un to, kā tikt galā ar tām.
Daži cilvēki arī uzskata, ka ir ērtāk apspriest lietas tiešsaistes vidē vai čatos un pat neinformēja savu pašreizējo klīnicistu vai terapeitu par to, cik svarīga ir šī problēma viņiem.
Tam ir diezgan spēcīgs efekts par ko parasti neaizdomājas cik tas ir svarīgi. Galu galā, trīs gadus ilga psihoterapija nekad darītu neko labu klientam, ja viņi nekad neapspriestu kaut ko, kas ar viņiem notika, piemēram, seksuālā vardarbība bērnībā.
Šī iemesla dēļ ir viegli pieņemt, ka terapeitiskajās sesija rezultāti būs tikai tikpat spēcīgi un efektīvi tiešsaistes psihoterapijā, kā tas ir veiktas personīgi seju pret seju. Tādējādi ir pašsaprotami, ka terapeitam un klientam ir jābūt pamata tiešsaistes prasmēm, kā arī ir jāatbilst citām svarīgām kvalifikācijām, lai sasniegtu labākos rezultātus no psihoterapijas sesijām.
Eksperta viedokļa saņemšana
Tā kā tiešsaistē nav fizisku attālumu, atrast profesionāli, kurš var palīdzēt jums vai var sniegt otro viedokli par konkrētu diagnozi ir vieglāk saņemt. Piemēram, ja Jūs atrodaties Eiropā, bet jūs zināt, ka ASV ir jums nepieciešamais speciālists, tad jums nav jāuztraucas, jo jūs varat vienkārši uzsākt sarunu tiešsaistē. Šī tiešsaistes saziņas forma tagad ir izplatīta prakse telemedicīnas jomā. Tādējādi ir ļoti maz iemeslu, kāpēc šo metodi nevarētu arī izmantot uzvedības veselības aprūpes jomās.
Viegla saziņa
Lielākoties ir daudzreiz vieglāk sazināties ar garīgās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem tiešsaistē ar e-pasta palīdzību un saņemt atbildi ātrāk, salīdzinot ar zvanu jūsu psihiatram vai terapeitam, lai uzdotu vienkāršu jautājumu. Protams, atbildes ātrums atšķiras skatoties no cilvēka uz cilvēku, bet ideālā gadījumā psihoterapijas pakalpojumu sniedzējs spēs nekavējoties atbildēt uz jūsu ziņu čatā vai e-pasta ziņu.
Izmaksas
Visbeidzot, tiešsaistes psihoterapija bieži ir pieejamāka salīdzinājumā ar psihoterapijas sesijām reālajā dzīvē.