Ginko Biloba papildinājumi labākai veselībai 

Tradicionālajā ķīniešu medicīnā jau tūkstošiem gadu tiek izmantoti ginko ekstrakti no ginko biloba koka lapām. To visbiežāk izmanto arī kā augu izcelsmes zāles visā Eiropā. Lai gan ginko sniegtās priekšrocības vēl nav pilnībā izprastas un atklātas, nevar noliegt, ka ginko piemīt vairākas aizraujošas īpašības, kas var palīdzēt noteiktos stāvokļos.  

Kas ir Ginko?

Ginko tiek uzskatīts par vecāko saglabājušos koku sugu, un to parasti dēvē par dzīvo fosiliju. Pamatojoties uz fosiliju liecībām, tiek uzskatīts, ka tā izcelsme meklējama perma laikmetā pirms aptuveni 250 miljoniem gadu.

Ginko tiek uzskatīts par vecāko saglabājušos koku sugu, un to parasti dēvē par dzīvo fosiliju.

Paleozoja periodā šis koks izplatījās visā pasaulē un pirms ledus laikmeta piedzīvoja lejupslīdes periodu, bet pēc tam atkāpās uz Ķīnas kalnu mežiem. 

Ginko ir vienīgā dzīvā dzimtas suga, kas liecina par koka izturību. Tas bija arī pirmais zaļais augonis, kas pēc atombumbu sprādziena parādījās Hirosimas pilsētā. Pirmo reizi šī koka īpašības tika reģistrētas jau 2800 gadus pirms mūsu ēras. 

Ginko lapas tradicionālajā ķīniešu medicīnā izmantoja elpošanas sistēmas atbalstam. Tas ir apbrīnojami, ka tāds senais koks kā ginko, kas tika iesēts pirms daudziem gadsimtiem, ir saglabājies augsts un plaukstošs līdz pat mūsdienām, lai ietekmētu cilvēka fizioloģiju. 

Ginko un tā aktīvās vielas 

Terpēnu laktoni un ginkgo flavona glikozīdi, kas veido attiecīgi aptuveni 6 % un 24 % ekstrakta, ir aktīvākās sastāvdaļas. Ginkgo flavona glikozīdu frakciju veido izohamnetīns, kaempferols un kvercetīns, savukārt terpēnu laktonu frakciju veido bilobalīds un ginkgolidi J, B, C un A. 

Ginko lapas tradicionālajā ķīniešu medicīnā izmantoja elpošanas sistēmas atbalstam.

Ginko daudz un dažādi izmantošanas veidi un mērķi

Ginko biloba izmantošana mūsdienās jau ir labi zināma. Vispirms Eiropā to plaši izmanto kognitīvo funkciju atbalstam. 

Patiesībā par ginko un tā sastāvdaļām ir publicētas vairāk nekā 400 zinātnisku publikāciju, kas to padara par vienu no līdz šim visvairāk pētītajiem un pētītajiem augu izcelsmes produktiem. Dažādos klīniskajos pētījumos jau ir dokumentēta ginka pozitīvā ietekme uz kognitīvajām funkcijām. Ir atklāts, ka ginko var ietekmēt atpazīšanas atmiņu, atcerēšanos, uzmanību, reakcijas laiku, enerģijas līmeni, garastāvokli un koncentrēšanās spējas.  

Ginko kopējo efektivitāti veicina arī dažādas daudzveidīgas darbības. Taču ne visi minētie mehānismi jau ir izskaidroti un noskaidroti. Dažas darbības, kas var veicināt ginko efektivitāti, ir netieša un tieša antioksidanta darbība, neiroprotektīva darbība un optimāla asinsrite.  

Visu šo zāļu kombinētā terapeitiskā iedarbība var būt daudz lielāka, salīdzinot ar atsevišķu mehānismu iedarbību. Tas var būt arī dažādu ekstrakta kopējo sastāvdaļu sinerģiskās iedarbības rezultāts.   

Ir cilvēki, kas ginko bilobu lieto arī, lai palīdzētu viņiem ar šādām problēmām:

  • Alerģijas un astma 
  • asinsrites vai asinsrites traucējumi, piemēram, perifēro artēriju slimības, tromboflebīts un Reino fenomens.
  • Koncentrācijas un atmiņas problēmas, garastāvokļa, stresa un trauksmes problēmas.
  • Garīgās attīstības pasliktināšanās, piemēram, demence 

Ir nepieciešami papildu pierādījumi, lai uzzinātu, cik labi un vai tas patiešām palīdzēs novērst vai novērst minētās veselības problēmas. 

Ir atklāts, ka ginko var ietekmēt atpazīšanas atmiņu, atcerēšanos, uzmanību, reakcijas laiku, enerģijas līmeni, garastāvokli un koncentrēšanās spējas.  

Vai ir droši lietot ginko?

Šķiet, ka ginko ir pietiekami drošs un ir saistīts tikai ar dažām blakusparādībām. Tieša saskare ar ginko koka mīkstumu var izraisīt ādas reakciju, kas ir tāda pati kā saindēta efeja gadījumā. Tomēr jums nav jāuztraucas par šo problēmu, ja lietojat ginko iekšķīgi vai lietojat iekšķīgi lietojamus uztura bagātinātājus. Eksperti nav īsti pārliecināti, vai ginko ir drošs arī sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, vai grūtniecēm, tāpēc šīm sievietēm vislabāk vispirms konsultēties ar savu ārstu, pirms viņas nolemj lietot ginko jebkādā formā. 

Līdz šim vienīgā nopietnā vai nopietnā komplikācija, kas saistīta ar ginko lietošanu, ir asiņošanas problēmas, un šķiet, ka tās risks ir diezgan zems. Nav ieteicams lietot ginko, ja lietojat zāles asins šķidrināšanai vai tā sauktos antikoagulantus, tostarp varfarīnu, NPL vai aspirīnu. Tas ir tāpēc, ka ginko var vēl vairāk samazināt asins spēju pareizi sarecēt. Šo zāļu un ginko kombinētā iedarbība faktiski var būt bīstama. 

Amerikas Savienoto Valstu Pārtikas un zāļu pārvalde vai FDA neīsteno regulējumu uztura bagātinātāju tāpat kā viņi regulē parastās zāles. Ir iespējams pārdot uztura bagātinātājus bez jebkādiem pētījumiem par to drošību vai to iedarbību vai ar ierobežotiem pētījumiem. 

Vienmēr informējiet savu ārstu, ja lietojat noteiktus uztura bagātinātājus vai ja plānojat kombinēt savu parasto ārstēšanu ar uztura bagātinātāju. Tas var būt nedroši arī tad, ja atsakāties no parastās ārstēšanas, lai paļautos tikai uz uztura bagātinātājiem. Tas ir īpaši svarīgi sievietēm, kas baro bērnu ar krūti vai grūtniecēm.

Šeit ir dažas lietas, kas jums jāatceras, lietojot uztura bagātinātāju, piemēram, VegaMega ginko biloba:

  1. Līdzīgi kā tradicionālās zāles, arī dažādi uztura bagātinātāji var izraisīt alerģiskas reakcijas, izraisīt blakusparādības vai pat mijiedarboties gan ar bezrecepšu, gan recepšu zālēm vai citiem uztura bagātinātājiem, kurus jūs, iespējams, pašlaik lietojat. Mijiedarbība vai blakusparādība ar citu uztura bagātinātāju vai medikamentu var pat pasliktināt citus esošos veselības traucējumus. 
  2. Uztura bagātinātāju ražošanas process var nebūt standartizēts. Šā iemesla dēļ blakusparādību iespējamība un to efektivitāte var atšķirties starp dažādiem zīmoliem vai pat dažādām partijām, kas pieder tikai vienam zīmolam. Konkrētā uztura bagātinātāja forma, ko iegādājaties pārtikas vai veselīgas pārtikas veikalos, var atšķirties no pētījumos izmantotās. 
  3. Papildus minerālvielām un vitamīniem joprojām nav zināms, kāda veida ilgtermiņa ietekme var būt lielākajai daļai uztura bagātinātāju.
YouTube video

4. Vēl viens svarīgs piesardzības pasākums, kas jāatceras, ir izvairīties no uztura bagātinātāju lietošanas zīdīšanas vai grūtniecības laikā. Ja lietojat farmaceitiskus medikamentus vai Jums ir kāda saslimšana, pirms lietošanas vienmēr vispirms konsultējieties ar ārstu. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin