Izvairieties no šīm kļūdām, pērkot motocikla ķiveres

Motocikla ķiveres ir nākamais svarīgais pirkums, kas jāveic pēc motocikla iegādes. Lai gan ķiveres iegādes process var šķist vienkāršs, tas tā nav. 

Viena no visbiežāk pieļautajām, bet visnopietnākajām kļūdām ir mēģinājums ietaupīt naudu, iegādājoties ķiveri. Cilvēki neapzinās, ka, ietaupot dažus dolārus, var tikt apdraudēta jūsu drošība.

Lai braukšanas laikā būtu droši un pasargāti, šeit ir dažas kļūdas, no kurām jums par katru cenu jāizvairās:

Kļūda Nr. 1: lētas ķiveres iegāde

Jūs dzīvojat tikai vienu reizi, tāpēc nekad nevajadzētu apdraudēt savu drošību tikai tāpēc, lai ietaupītu naudu. Pakļaut sevi motociklu negadījumu riskiem tikai tāpēc, lai samazinātu dažus izdevumus, ir nopietna kļūda, ko parasti pieļauj daudzi braucēji. 

Motociklistu ķiveres
Pārliecināti izpētiet pasauli uz diviem riteņiem ar augstākās klases motociklu ķiverēm

Tās lētās ķiveres, kas tiek pārdotas zema līmeņa aksesuāru veikalos un gājēju celiņos, bieži vien izskatās tikpat pievilcīgas kā tās, kas pieejamas augstas klases veikalu vitrīnās. To zemākās cenas ir pietiekami pievilcīgas vidējās algas saņēmējiem. 

Diemžēl šīm lētākām ķiverēm nav nepieciešamo drošības sertifikātu, kas nozīmē, ka tās var būt vai nebūt triecienizturīgas. Daudz lielāka kļūda ir pirkt lietotas ķiveres. 

2. kļūda: koncentrēšanās tikai uz izskatu 

Atverot ķiveru pārdošanas tīmekļa vietni vai ieejot motociklu piederumu veikalā, jūs varat justies nedaudz pārņemts ar visām pieejamajām iespējām. Visas ķiveres ir skaisti izgatavotas ar pievilcīgiem rakstiem un krāsām. 

Tā kā ir tik plašs izvēles iespēju klāsts, ir viegli ļauties kārdinājumam iegādāties skaistāko ķiveri vai tādu, kas izskatās lieliski. Šajā brīdī jums jāatceras, ka motociklistu ķiveres nav tikai dekoratīvi dzīvesstila aksesuāri. Tā vietā tās ir svarīgs dzīvības glābšanas ekipējums, kam piemīt spējas un spējas tieši to darīt. 

YouTube video
10 neticamākās 2023. gada motociklistu ķiveres

Daži drošības parametri, kas jums būtu jāņem vērā, iegādājoties ķiveri, ir EPS iekšējais apvalks, skrāpējumiem izturīgs vizieris un augstas ietekmes ABS apvalks. Šīs trīs galvenās sastāvdaļas ir svarīgas, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību, ja notiek negadījums. Papildus šiem elementiem ķiverei jābūt arī viegli lietojamam siksniņu mehānismam, kas ļauj to viegli noņemt, kad un kā nepieciešams. 

Kļūda Nr. 3: pērkat, neņemot vērā savas vajadzības

Pirms apmeklējat ķiveres tīmekļa vietni vai dodaties uz tuvāko motociklu piederumu veikalu, ir svarīgi zināt, kādas ir jūsu vajadzības. 

Vai braucat ar motociklu uz darbu vai skolu? Vai bieži dodaties tālos ceļojumos? Pirms sākat meklēt motociklistu ķiveres, pārliecinieties, ka zināt un novērtējat savas īpašās vajadzības. 

Ja jūsu braukšanas režīms nav tik ierobežots, var pietikt ar ķiveri ar atvērtu seju. Bet, ja jums patīk garas izjādes ar motociklu, ir nepieciešama pilnas sejas ķivere, lai aizsargātu jūsu zodu un vaigus. 

Kļūda Nr. 4: Nepērkat pareizo izmēru

Visbeidzot, pārliecinieties, ka izvēlaties ķiveri, kas pareizi pieguļ jūsu galvai. Ja motociklista ķivere ir vaļīgi piestiprināta, negadījumu laikā tā tikai noslīdēs. Nepiemērota ķivere nenodrošinās nepieciešamo aizsardzību, kad tā tiks pakļauta triecienam. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin