Cik ilgi ir riepas derīgas?

Transportlīdzeklis 

Jā, transportlīdzekļa veids, kurā tiek izmantotas riepas, ir ļoti svarīgs, vai riepas spēsiet izmantot ilglaicīgi vai nē. 

Kravas automašīnu un apvidus auto riepas mēdz pārvadāt lielāku svaru salīdzinājumā ar parasta sedana riepām. Tas nozīmē, ka, ja jūs neizmantojat pareizās riepas savam transportlīdzeklim, tās nolietosies ātrāk nekā parasti. 

Ziemas auto riepas
Ziemas riepas ir lielisks palīgs ziemas braukšanas apstākļos

Ir arī gadījumi, kad patiešām nav skaidra un konkrēta skaidrojuma par to, kāpēc konkrēta automašīnas modeļa riepas ilgst ilgāk par cita modeļa riepām. Pētījumi atklāja, ka daži Honda CRV modeļi ir cietuši no priekšlaicīgiem riepu bojājumiem un nodiluma, un cieš no riepām, kas tikai palielina ceļu satiksmes negadījumu vai gaisa izplūšanu no riepas risku.

Ražotājs 

Parastas riepas (vairāk par Silux) ir izstrādātas, lai veiktu savu darbu līdz 60 000(96,000 km) jūdzēm. Ir riepu ražotāji, kas sniedz garantiju līdz pat 80.000(130,000 km) jūdzēm vai vairāk, kas parāda viņu ticību, ka viņu riepām būs ilgs mūžs, ja ir runa par riepu dizainu, izgatavošanas veidu un tehnoloģijā, kas tiek izmantotas. Ir arī riepas, kuras spēj kalpot līdz pat 30 000(48 000 km) jūdzēm. 

Vasaras riepas Continental
Continental vasaras riepas

Arī diezgan lielu lomu spēlē riepu ilgmūžībā, kāda veida riepas jūs iegādājaties. Piemēram, riepas ar īpaši augstu veiktspēju var ilgt gandrīz par pusi vairāk no jūdžu skaita salīdzinot ar ģimenes automašīnu riepām. Turklāt ziemas un vasaras un vissezonas riepas lepojas ar dažādiem nolietojuma pakāpes indikatoriem, līdz ar to arī to lietošanas ilgums ir atšķirīgs. 

Jūsu dzīvesvieta 

Neskatoties uz jūsu transportlīdzekli un riepu ražotāju, kur jūs dodaties ar savu auto ir viens no faktoriem, kuru jums vajadzētu apsvērt, ja jūs vēlaties zināt, cik ilgi jūsu riepas izturēs.

Video: SUV Riepas

Riepu nodilums mainīsies atkarībā no konkrētā apgabala pa kuru jūs braucat, kā arī no reģiona, kurā jūs dzīvojat. Ja temperatūra ir zema, būs mazāks spiediens uz riepām, kas var novest pie izpūstām, tukšām riepām, kā arī galu galā novedot pie riskantiem braukšanas apstākļiem. Bet ārkārtīgi augsta temperatūra var radīt lielāku berzi starp ceļu un jūsu riepām. Palielināta siltuma emisija, kas nāk no riepām, var būt riskanta, ja tās nav pareizi piepūstas vai ir bojātas vai saplaisājušas. 

Siltākas temperatūras un saules gaismas iedarbība var arī saīsināt jūsu riepu kalpošanas laiku, tāpēc riepām, kas tiek izmantotas siltākā klimatā ir jānomaina riepas biežāk. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin