Vai braukt ar sliktu ABS sensoru ir droši?

Ja nevajadzīgs elektronikas gabals transportlīdzeklī nestrādā, lielākā daļa īpašnieku nevar palīdzēt, bet vēlas, lai viņiem būtu vienkāršs transportlīdzeklis bez liekām funkcijām. Kad funkcijas, piemēram, gaisa sūkņi vai apsildāmi sēdekļi nedarbojas,vecākiem transportlīdzekļiem, tas bieži nozīmē to darbības ilguma beigas. Šādu ierīču labošanas cena parasti pārsniedz to, cik daudz tā īpašnieks ir gatavs tērēt.Kā tad ir ar ABS sensoriem?

Vai jums nepieciešams šo sistēmu salabot uzreiz vai arī jūs varat vienkārši iztikt tikai ar apgaismotu ABS gaismu jūsu transportlīdzekļa darbības laikā?

ABS sensoriem

Agrāk vai vēlāk, jums vajadzēs salabot ABS sensoru. Ir sen jau pagājuši tie laiki, kad jūs varat uzskatīt, ka jūsu automašīna jau ir paveikusi lielisku darbu, aizvedot jūs no viena punkta uz otru. 

Pretbloķēšanas bremzes ir kļuvušas par nepieciešamību transportlīdzekļos 2000 gada sākumā un līdz šodien, tā vairs nav tikai opcija, bet tā ir kļuvusi par standarta iezīmi. Tagad ir neiespējams atrast kaut ko, kam nav pretbloķēšanas bremzes, jo tā ir drošības funkcija, kas katrai jaunai mašīnai ir nepieciešama un obligāta.

ABS sensoriem

Tā kā gandrīz visi transportlīdzekļi šodien ir aprīkoti ar pretbloķēšanas bremzēm, ir gandrīz nenovēršami, ka šīs detaļas pārstās darboties ātrāk nekā vēlāk. Pat ja lielākā daļa valsts pārbaužu patiešām neprasa, lai ABS sensors būtu pilnībā funkcionāls, lai izietu apskati, nekad neuzskatiet, ka tas nav tik kritiski nepieciešams kā balstiekārta vai dzinējs. 

Bieža ABS sensoru problēma rodas riteņa ātruma sensora kļūmes dēļ. Atšķirībā no mērenā gabarīta vai eļļas lampiņas, kas norāda pārkaršanas stāvokli, vadītājam nav nepieciešams uzreiz apstāties ceļa malā. Vislabākais ABS ir tas, ka transportlīdzeklis vienmēr izmanto hidraulisko bremžu sistēmu neatkarīgi no ABS stāvokļa. Ar nosacījumu, ka mehāniskās bremzes programmatūra ir droša un neskarta, ieskaitot rotorus, spilventiņus un suportus, bremzes var strādāt. 

Vai bremzes var darboties bez ABS? 

Ja izgaismotā brīdinājuma zīme mašīnas panelī norāda uz ABS defektu, jums nav jākrīt panikā, bet jums ir jārīkojas pēc iespējas ātrāk. Piemēram, ja ABS sensorā ir salauzts vads, visa ABS sistēma tiks atspējota, jo sākotnējā pašpārbaude būs neveiksmīga. Atkarībā no tā, kāds ir ceļa virsmu stāvoklis jūsu apgabalā vai kāda ir sezona, tā būs problēma dažiem autovadītājiem vairāk nekā citiem.

Ziemas mēnešos bremzēšana uz slidenām virsmām var šķist tā it kā jūsu transportlīdzeklim vispār nav ABS, jo ir samazināta vadības kontrole, stūrēšanas trūkums un bloķētas riepas. Tomēr bremzes saglabās funkcionalitāti, bet šoreiz nebūs palīdzība no elektronikas puses, kas var palīdzēt vadītājam, ja viņš ir iekļuvis sliktā situācijā uz ceļa. 

Ir iemesls kāpēc ABS sensora gaisma kļūst dzeltena. Tas norāda uz nepieciešamību būt piesardzīgiem braukšanas laikā, bet bez tūlītējas nepieciešamības apstāties. Pārliecinieties, ka sistēmu pārbaude pēc iespējas ātrāk.

Lasīt citu rakstu par tēmu automašīnas gumijas paklāji.

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin