Ārstniecības sēņu priekšrocības

Hericium erinaceus (Ežu dižadatene), kas pazīstama arī kā lauvas pīlādža sēne, ir ārstnieciska sēne, ko tradicionālajā Āzijas medicīnā izmanto jau gadsimtiem ilgi. Ir pierādīts, ka tai ir dažādi ārstnieciski ieguvumi, tostarp kognitīvo funkciju uzlabošana, iekaisuma mazināšana un vēža apkarošana.

Hericium erinaceus (Ežu dižadatene), kas pazīstama arī kā lauvas pīlādža sēne, ir ārstnieciska sēne, ko tradicionālajā Āzijas medicīnā izmanto jau gadsimtiem ilgi.

Viens no pazīstamākajiem hericium erinaceus ieguvumiem ir tā spēja uzlabot kognitīvās funkcijas. Pētījumā, kas publicēts žurnālā Phytomedicine, konstatēts, ka hericium erinaceus uzlabo kognitīvās funkcijas dalībniekiem ar viegliem kognitīviem traucējumiem. Pētījuma dalībniekiem, kuri saņēma hericium erinaceus piedevas, ievērojami uzlabojās rezultāti uzmanības, atmiņas un izpildfunkciju testos.

Vēl viena hericium erinaceus priekšrocība ir tā spēja mazināt iekaisumu. Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Phytotherapy Research”, konstatēts, ka hericium erinaceus spēj nomākt proiekaisuma citokīnu veidošanos cilvēka šūnās. Iekaisums ir viens no galvenajiem faktoriem, kas veicina daudzu slimību, tostarp vēža, rašanos. Tāpēc hericium erinaceus var palīdzēt novērst vai ārstēt iekaisuma izraisītu vēzi.

Līdz šim ir veikts tikai neliels skaits pētījumu par hericium erinaceus pretvēža iedarbību. Tomēr šie pētījumi ir devuši daudzsološus rezultātus. Piemēram, pētījumā, kas publicēts žurnālā BMC Complementary and Alternative Medicine, konstatēts, ka hericium erinaceus spēj nogalināt cilvēka vēža šūnas in vitro. Citā pētījumā, kas publicēts žurnālā Oncology Letters, konstatēts, ka hericium erinaceus spēj kavēt krūts vēža šūnu augšanu pelēm. Lai noteiktu pilnu hericium erinaceus pretvēža iedarbības apjomu, ir vajadzīgi papildu pētījumi, taču šie pirmie rezultāti liecina, ka tas varētu būt daudzsološs vēža ārstēšanas līdzeklis.

Kopumā ir aizvien vairāk pierādījumu, ka hericium erinaceus ir daudz medicīnisku priekšrocību, tostarp uzlabotas kognitīvās funkcijas, mazināts iekaisums un pretvēža iedarbība. Ikviens, kas vēlas uzlabot savu veselību, var apsvērt iespēju papildināt uzturu ar hericium erinaceus.

Ir daži pierādījumi, kas liecina, ka hericium erinaceus var labvēlīgi ietekmēt Alcheimera slimības ārstēšanu. Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Journal of Alzheimer’s Disease”, atklāts, ka hericium erinaceus samazina amiloīda beta līmeni un uzlabo kognitīvās funkcijas pelēm ar Alcheimera slimību. Turklāt pētījumā, kas publicēts Journal of Traditional Chinese Medicine, konstatēts, ka hericium erinaceus uzlabo kognitīvās funkcijas un atmiņu žurkām ar Alcheimera slimību. Lai gan ir vajadzīgi papildu pētījumi, lai apstiprinātu šos atklājumus, ir daži pierādījumi, kas liecina, ka hericium erinaceus var būt noderīgs cilvēkiem ar Alcheimera slimību.

Ja vēlaties izmēģināt hericium erinaceus Alcheimera slimības ārstēšanai, pirms ārstēšanas uzsākšanas ir svarīgi konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu. Hericium erinaceus var mijiedarboties ar citiem medikamentiem, kurus lietojat, tāpēc ir svarīgi zināt par iespējamo mijiedarbību. Turklāt, lai izvairītos no jebkādām blakusparādībām, ir svarīgi sākt ar nelielu hericium erinaceus devu un to pakāpeniski palielināt.

Ja meklējat citus dabiskus Alcheimera slimības ārstēšanas veidus, ir vairākas iespējas, ko apsvērt. Daži citi dabīgi ārstēšanas veidi, kas ir izrādījušies noderīgi, ir omega-3 taukskābes, Gingko biloba un E vitamīns. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, lai atrastu jums piemērotāko ārstēšanas plānu.

Hericium erinaceus ir sēnes veids, ko tradicionālajā ķīniešu medicīnā jau izsenis izmanto dažādu veselībai labvēlīgu iedarbību dēļ. Nesen žurnālā “Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine” publicēts pētījums liecina, ka hericium erinaceus var būt noderīgs arī trauksmes ārstēšanai.

Pētījumā piedalījās 36 dalībnieki, kuriem pēc nejaušības principa tika piešķirts saņemt hericium erinaceus vai placebo. Pētījuma sākumā un pēc četru un astoņu nedēļu ilgas ārstēšanas tika novērtēts dalībnieku trauksmes līmenis.

Rezultāti parādīja, ka tiem, kuri saņēma hericium erinaceus, bija ievērojami zemāks trauksmes līmenis nekā tiem, kuri saņēma placebo. Turklāt pētnieki konstatēja, ka hericium erinaceus ir drošs un labi panesams.

Šie secinājumi liecina, ka hericium erinaceus var būt lietderīgs līdzeklis trauksmes ārstēšanai. Lai apstiprinātu šos secinājumus, ir vajadzīgi papildu pētījumi, taču sākotnējie pierādījumi ir daudzsološi. Ja jūs nomāc trauksme, apsveriet iespēju konsultēties ar savu ārstu par iespēju izmēģināt hericium erinaceus.

Daži provizoriski pētījumi liecina, ka hericium erinaceus var palīdzēt ārstēt depresiju. Vienā pētījumā konstatēts, ka hericium erinaceus spēja uzlabot depresijas simptomus žurkām. Lai noteiktu, vai hericium erinaceus ir efektīvs līdzeklis depresijas ārstēšanai cilvēkiem, ir vajadzīgi papildu pētījumi, taču šīs sēnes potenciālais ieguvums ir pamats turpmākai izpētei. Jūs varat arī iegādāties sēni.

Ja apsverat iespēju lietot hericium erinaceus depresijas ārstēšanai, pirms jauna uztura bagātinātāju režīma uzsākšanas konsultējieties ar veselības aprūpes speciālistu. Ir svarīgi ņemt vērā, ka uztura bagātinātāji var mijiedarboties ar medikamentiem, tāpēc pirms jebkuru jaunu uztura bagātinātāju lietošanas vienmēr labāk konsultēties ar ārstu. Turklāt ir svarīgi apzināties, ka ne visi uztura bagātinātāji ir vienādi. Daži uztura bagātinātāji var nebūt droši vai efektīvi, tāpēc ir svarīgi veikt izpēti pirms uztura bagātinātāja izvēles.

YouTube video

Ja vēlaties izmēģināt hericium erinaceus pret depresiju, ir daži veidi, kā sākt. Viena no iespējām ir konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu par šīs sēnes lietošanu kā daļu no esošā ārstēšanas plāna. Cita iespēja ir iegādāties hericium erinaceus uztura bagātinātājus tiešsaistē vai veselīgas pārtikas veikalā. Izvēloties uztura bagātinātāju, noteikti meklējiet produktus, ko sertificējusi neatkarīga trešā puse, piemēram, ASV Farmakopeja (USP) vai NSF International. Šis sertifikāts nozīmē, ka produkts ir pārbaudīts un atbilst kvalitātes standartiem.

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin