Kāpēc pasaulei ir nepieciešamas pasaules kartes?

Pētījumi liecina, ka nacionālos parkus, neskartās dabas teritorijas un mežus ik gadu apmeklē vairāk nekā 300 miljoni cilvēku. Lai jūs zinātu, ka šajās vietās nav mobilo sakaru signāla, un kartes var kalpot kā vienīgā atsauce, ko varat izmantot ārkārtas situācijā. 

Ja jūsu tuvumā ir plūdi, ir svarīgi zināt, kā nokļūt tuvākajā augstākajā vietā. Ja rodas traumas, jums arī jāmeklē palīdzība, nokļūstot tuvākajā paaugstinātā vietā.  Ja ceļu jums nogriež savvaļas dzīvnieks, nekavējoties jāmeklē alternatīvs ceļš. 

Pēdējais, ko vēlaties, ir nokļūt nekurienes vidū, turot tālruni rokās un cerot, ka būs signāls. Papīra kartes var izglābt jūsu dzīvību, īpaši visnegaidītākajās situācijās.

Pasaules kartes darbojas kā funkcionāli rīki 

Lai gan GPS var jūs aizvest no viena punkta uz citu, tas tomēr var slikti palīdzēt jums precīzi iztēloties, kur tieši atrodaties attiecībā pret citām lietām ap jums. 

Daudzi no jums, iespējams, ir pazīstami ar GPS. Tas palīdz atrast jūsu atrašanās vietu, un viss, kas jums jādara, ir jāpasaka, kur jums jādodas. Jā, GPS labi darbojas, lai jūs nogādātu uz nākamo atrašanās vietu, bet tas nevarēs jums kaut ko pastāstīt par pārējām vietām, kurām pa ceļam ejat garām. 

Pasaules karte ir lielākās vai visas Zemes virsmas karte

Ir pamatots iemesls, kāpēc nekad nevajadzētu plānot ceļojumus pāri valstij pa tālruni. Labākie maršruti ne vienmēr ir ātrākie maršruti, un jūs nekad nevarat izvēlēties labāko maršrutu, nezinot savas attiecības ar apkārtējām vietām. 

Kartes padara sarežģītu informāciju vienkāršu 

Pasaules kartēs ir apkopotas sarežģītas datu kopas un parādītas patīkamā grafiskā veidā, ko var izmantot, lai atbildētu uz jautājumiem par apkārtējo pasauli. 

Iedomājieties, ka esat sākumskolas skolēns un lūdzat skolotājam parādīt, cik liela ir ASV salīdzinājumā ar pārējām valstīm. Viņa pasmaida un no pavasara rullīša izvelk lielu izklājlapu, kurā uzskaitītas visas valstis un to platības. Kā jūs cerat to visu saprast?

YouTube video
Kartes elementi

Kartes kalpo kā vizuāls sarežģītu datu attēlojums. Citi var domāt, ka kartes ir sarežģīti un nevajadzīgi rīki. Taču patiesībā kartes var padarīt jūsu dzīvi vienkāršu. 

Kartes palīdz bērniem apgūt jaunas iemaņas dzīvē

Kartes (https://oldmapster.com/) veicina arī telpisko domāšanu, palīdzot bērniem vizualizēt, kur valstis, pilsētas, vietas un objekti atrodas cits attiecībā pret citu. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin