Izvēlieties veselīgu suņu barību pareizam suņu uzturam 

Tagad vairāk nekā jebkad agrāk ir pieejami simtiem diētu un barošanas metožu, no kurām izvēlēties. Daudzi mājdzīvnieku īpašnieki bieži izmanto konservus un sauso suņu barību izmaksu un ērtības labad. 

Tomēr tiem kažokzvēru vecākiem, kuri ir atvērtāki, kad runa ir par kucēna uzturu, jūs varat iet tālāk par ierastajiem konserviem un sauso barību, lai nodrošinātu labāku suņu uzturu. 

Laba suņu uztura primārie komponenti 

Šeit ir uzskaitīti galvenie uztura komponenti, kas jāņem vērā, meklējot veselīgu pārtiku savam Fido:

Ogļhidrāti

Gremošanas sistēma sašķeļ ogļhidrātus un pārvērš tos glikozē, kas vēlāk kalpo kā labs enerģijas avots jūsu sunim. Veseli graudi ir bagāti ar ogļhidrātiem, kas var nodrošināt šķiedrvielas, dzelzi, minerālvielas un daudzas citas noderīgas uzturvielas. 

Suņu šķirnēm ir būtiskas atšķirības attiecībā uz tieksmi pārēsties, augšanas ātrumu, izmēru un citām.

Tauki

Tauki jūsu suņa uzturā ir viskoncentrētākais enerģijas avots. Tie nodrošina arī tik ļoti nepieciešamās taukskābes, kas ir būtiski svarīgu vielu celtniecības pamatelementi un ir svarīgas veselīgu un normālu šūnu uzturēšanai un veidošanai. 

Minerāli 

Minerālvielas ir neorganiskās barības vielas, kas veido mazāk nekā 1 % no suņa ķermeņa svara. Tomēr, neraugoties uz šo nelielo daudzumu, minerālvielām ir būtiska nozīme dažādās svarīgās funkcijās, tostarp augšanā, veselīgu zobu un spēcīgu kaulu veidošanā. 

YouTube video

Proteīni

Olbaltumvielas ir sarežģītas molekulas, kas sastāv no aminoskābēm, kuras ir galvenie šūnu augšanas, atjaunošanas un uzturēšanas pamatelementi. Attiecībā uz mājdzīvniekiem, piemēram, suņiem, olbaltumvielas ir nepieciešamas veselīgas spalvas un kažoka uzturēšanai, kas bieži vien veido līdz pat 30 % no jūsu suņa dienas olbaltumvielu devas. 

Vitamīni 

Vitamīni ir organiskas vielas vai sintētiski atvasinājumi, kas nepieciešami normālai un pareizai organisma darbībai. Tie ir arī būtiski, lai palīdzētu pārvērst kalorijas enerģijā, stiprinātu suņa imunitāti un palīdzētu citos organismā notiekošos procesos. 

Visu šo sastāvdaļu daudzums un kombinācijas ir atkarīgas no suņa svara, vecuma, dzīvesveida un fiziskā stāvokļa vai veselības stāvokļa. Tas izskaidro, kāpēc ir daudz veselīgas suņu barības veidu katram jūsu kažoka mazuļa dzīves posmam un fāzei. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin