Automašīnas gaisa deflektora pamati

Atzīsim, ka braukšana ar nolaistiem logiem var būt ļoti netīra un trokšņaina. Pat ja logi braukšanas laikā ir pacelti, atkarībā no durvju blīvējuma un automašīnas aerodinamikas var rasties zināms vēja troksnis. Par laimi, tika izstrādāts risinājums, kas nav neviens cits kā gaisa deflektors.

Gaisa deflektori, kas pazīstami arī kā vēja deflektori, lietus aizsargi vai vēja aizsargi, ir paredzēti gaisa novirzīšanai no transportlīdzekļa, lai braukšanas laikā būtu kluss un patīkams. Taču vēja deflektoriem ir arī daudz citu gudru pielietojumu. 

Turpiniet lasīt tālāk, lai uzzinātu vairāk par gaisa deflektoriem. 

Kas ir gaisa deflektori?

Gaisa deflektori ir plastmasas paneļi, kas piestiprināti automašīnas virsbūvei, parasti loga kanālā vai loga augšpusē. Kā liecina to nosaukums, vēja deflektori novirza vēju no transportlīdzekļa. 

Logu deflektori ir izgatavoti no plastmasas materiāla un veidoti ļoti aerodinamiskā formā, lai ļautu gaisam novirzīties no automašīnas. Šos paneļus visbiežāk izmanto kā sānu logu vēja deflektorus, lai gan vairākiem modeļiem var iegādāties arī spārnu vēja deflektorus un motora pārsega vēja deflektorus. 

Gaisa deflektori, kas pazīstami arī kā vēja deflektori, lietus aizsargi vai vēja aizsargi, ir paredzēti gaisa novirzīšanai no transportlīdzekļa, lai braukšanas laikā būtu kluss un patīkams.

Kā darbojas gaisa deflektori?

Sānu gaisa deflektori darbojas, novirzot gaisa plūsmu no transportlīdzekļa. Vēja deflektori veido aerodinamisku barjeru starp automašīnu un gaisu. Brīdī, kad vējš saskaras ar vēja deflektoru, aerodinamiskā forma liek gaisam plūst ap transportlīdzekli, nevis tieši uz to. 

Ko dara gaisa deflektori?

Gaisa deflektori ir ļoti noderīgi un parocīgi daudzu iemeslu dēļ. Tomēr atzītākā to priekšrocība ir ievērojami mazāks vēja troksnis, braucot lielā ātrumā. Izmantojot gaisa deflektoru, atkarībā no logu un durvju blīvējumu kvalitātes var sagaidīt, ka vēja troksnis samazinās par 40-50 %. 

Šāds samazinājums ir ļoti noderīgs siltākos gada laikos, kad logi bieži vien ir nolaisti, padarot braukšanu klusāku un ērtāku. Tas ir ļoti noderīgs arī garu ceļojumu laikā, kad vēlaties iesaistīties sarunās, nekliegdami no visas sirds, vai baudīt iecienītākās mūzikas klausīšanos. 

Vēja deflektors ļauj arī atstāt logus nedaudz vaļā, lai automašīnas iekšpusē varētu cirkulēt svaigs gaiss. Tā neapšaubāmi ir visekonomiskākā vēja deflektoru priekšrocība, jo jūs mazāk paļaujaties uz automašīnas ventilatoriem vai dārgo gaisa kondicionieri, lai notīrītu aizsvīdušos logus un uzturētu vēsu automašīnas salonu. 

Gaisa deflektori ir plastmasas paneļi, kas piestiprināti automašīnas virsbūvei, parasti loga kanālā vai loga augšpusē.

Vēja deflektori ir noderīgi arī lietainā laikā. Ja ir vēja deflektors, jums vairs nav jāuztraucas, ka automašīna samirks, pat ja braucot lietus laikā logi būs nedaudz atvērti. Tieši tādēļ vēja deflektorus bieži dēvē arī par automobiļu lietus aizsargu vai lietus aizsargu. 

Atverot automašīnas logus lietus laikā, tos var pasargāt no kondensāta, nemaz nerunājot par to, ka tas arī palīdzēs jums atbrīvoties no rūpēm par automašīnas salona piesūcināšanos ar kaitinošiem lietus pilieniem. 

Ja bieži smēķējat, noteikti novērtēsiet arī vēja deflektoru, jo tas ļaus jums turēt logu atvērtu tikai tik daudz, lai pelni un dūmi nokļūtu ārā. Tas ir īpaši noderīgi lietus laikā, jo varat būt droši, ka cigarete nesasmērēsies ikreiz, kad izmetīsiet pelnus zem deflektora. 

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka gaisa deflektori var piešķirt jūsu transportlīdzeklim stilu. Šie aksesuāri var padarīt jūsu jauno automobili elegantāku, pateicoties to satriecošajam tonētajam vai dūmu izgaismojumam. Kopumā vēja deflektori ir ļoti pievilcīgi, praktiski un ekonomiski auto aksesuāri, kas jums noteikti patiks. 

Galvenie gaisa deflektoru veidi

Automašīnu gaisa deflektoriem ir divi galvenie veidi, un tie ir piestiprināmie un kanālā iebūvētie vēja deflektori:

Kanāla vēja deflektori 

Kanālā iebūvētie gaisa deflektori ir visizplatītākais un populārākais vēja deflektoru veids, ko šodien var atrast un izmantot. Šie deflektori cieši iekļaujas transportlīdzekļa loga kanālā. Turklāt, lai tos uzstādītu, nav jāizmanto specializēti instrumenti.

Logu deflektori ir izgatavoti no plastmasas materiāla un veidoti ļoti aerodinamiskā formā, lai ļautu gaisam novirzīties no automašīnas.

Ir gadījumi, kad šo deflektoru nostiprināšanai var izmantot klipus. Tomēr tas ir nepieciešams tikai tad, ja loga kanāls ir pārāk plats, lai deflektori nevarētu cieši pieguļ. Tos var viegli uzstādīt dažu minūšu laikā un tikpat viegli un ātri noņemt. 

Uzlīmējami vēja deflektori 

Uzlīmējamais vēja deflektors tiek piestiprināts pie automašīnas durvju paneļa, izmantojot krāsotājiem drošu līmi. Šos deflektorus var arī viegli noņemt. 

Ja meklējat visdrošāko gaisa deflektoru, iespējams, vēlēsieties izvēlēties kanālā iebūvētos vēja deflektorus, jo tie nodrošina patiešām ciešu un stingru montāžu. 

Kā izvēlēties pareizos gaisa deflektorus

Gaisa deflektori ir pieejami komplektos. Dažas no jūsu iespējām ietver aizmugurējo durvju vēja deflektorus, priekšējo durvju vēja deflektorus un pilnu aizmugurējo un priekšējo durvju vēja deflektoru komplektu. 

Priekšējie gaisa deflektori ir veidoti atbilstoši automašīnas durvju formai, un bieži vien tie ir izliekts izliekums. Savukārt aizmugurējie vēja deflektori ir taisnstūra formas. Visiem automobiļiem ir nepieciešams unikāls gaisa deflektoru komplekts, jo katram automobilim ir atšķirīga logu forma. 

Pēc tam, kad esat izvēlējies sev tīkamu automašīnu, neaizmirstiet pārbaudīt un pārliecināties, vai tai pievienotie deflektori ir saderīgi ar jūsu automašīnas durvju skaitu. Tas ir tāpēc, ka automašīnu modeļiem ar trim durvīm logu izmēri atšķiras no piecu durvju modeļiem. 

YouTube video

Kur iegādāties gaisa deflektorus

Atrast pareizo gaisa deflektoru komplektu var būt ļoti sarežģīti. Tāpēc ir ļoti ieteicams tos iegādāties tikai no uzticama mazumtirgotāja, kas pārzina šo produktu. Iespējams, vispirms jūs vēlaties pārbaudīt to tīmekļa vietni, lai tikai dažu klikšķu laikā atrastu savam automobilim piemērotu gaisa deflektoru komplektu. 

Dažās vietnēs varat ievadīt arī sava automobiļa modeli un norādīt, cik daudz durvju ir jūsu automobilim, un tad uzzināsiet, kāds gaisa deflektors būs piemērots. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin