Nosveriet savu bišu stropu ar bišu stropu svariem

Bišu stropu svars norāda uz bišu kolonijas veselību, bišu produktivitāti, medus daudzumu, ko tie ražo, un bišu skaitu stropā. Stropu svara uzraudzīšana, izmantojot bišu stropu svarus, dod biškopjiem iespēju izprast un uzzināt, kāda ir kolonijas situācija un viņi spēj noteikt ideālo risinājumu šo bišu īpašajām vajadzībām.

Kāpēc ir jāsver jūsu bišu strops 

Atbilde ir vienkārša. Jūsu stropa svēršana ir ideāla metode kā uzraudzīt jūsu bišu stāvokli un kā tām iet. 

Lai gan ir svarīgi uzraudzīt jūsu bites, ir reizes, kad viņas nedrīkst aiztikt. Bitēm patiešām nepatīk, ja viņu stropi tiek atvērti, it īpaši, ja jūs to darāt katru dienu. Lielāko daļu laika, jūs vēlēsieties noskaidrot, kā rit medus ražošanas process. Tomēr, rāmju izņemšana no stropa un tā izpētīšana var būt diezgan stresaina ne tikai jums, bet arī jūsu bitēm.

Bišu stropu svarus

Stropu svēršana dod jums labu priekšstatu par medus daudzumu, kā arī aptuveno bišu daudzumu stropā. Kad visi mazie strādnieki sniedz 1/12 daļu ēdamkarotes medus savas dzīves laikā, tas sniedz jums pārsteidzošu ieskatu kolonijas milzīgajā darbā. 

Kā nosvērt jūsu bišu stropus 

Bišu stropu svēršana ir lielisks veids, kā biškopis var iegūt aptuveno bišu skaitu, kas to apdzīvo, un par to, kā bitēm izdodas ar medus ražošana. Visu rāmju izņemšana no mākslīgā stropa iekšpuses, lai to aplūkotu, ir vajadzīga liela piepūle un laiks, un tas var izraisīt jūsos spriedzes sajūtu. Ir vairāki veidi, kā jūs varat mēģināt nosvērt savus bišu stropus.

Nosveriet to, mazliet noliecot to uz vienu pusi 

Stropus nosver, noliecot uz vienu pusi, jo parasti tās ir ļoti smagas. Piemēram, mēģinot nosvērt pilnu stropu, kas sver 136 kg (300 mārciņas), var būt diezgan grūti izdarāms darbs. Paceļot stropu, vienlaikus mērot vienu pusi, jūs sevi pasargāsiet no papildus problēmām. Daudzi biškopji izmanto sasvēršanas metodi, kad viņi uzrauga medus ražošanu stropu iekšpusē. 

Bišu stropu svarus
Darbības displejs bišu stropu svarus

Lai iegūtu precīzākus rādījumus, paceļiet to 

Ja jūsu mērķis ir iegūt labāku precizitāti, nosverot stropus, pacelšana ir vēl viena metode, kādu jūs varat izmantot. Šī metode darbosies, ja jūs spējat pacelt visas kastes uz bišu stropa svariem. No otras puses, stropa svars būs atkarīgs no kastu skaita, bišu šūnu daudzuma, propolisa, medus un perējuma apjoma un iesaistīto bišu skaita. Ja esat pārliecināts, ka jūs varat pacelt visu stropu, jums ir nepieciešama izturīga siksna, kas ir piestiprināta pie stropa, un tad pārceliet bišu stropu uz svariem. 

Vēl viens veids, kā izmantot pacelšanu, ir bišu stropa atvēršana un katras kastes pacelšana un nolikšana uz svariem. Šī ir vieglāka metode, salīdzinājumā ar visa stropa pārnešanu uz svariem. Tomēr, tā kā jūs atverat stropu, to darot, jūs traucējat bitēm. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin