Sporta un atpūtas pasākumi cilvēkiem ar invaliditāti ir kļuvuši par spēcīgu līdzekli, lai sabiedrībā panāktu pozitīvākas pārmaiņas. Labā ziņa ir tā, ka šobrīd ir pieejamas arvien plašākas iespējas, piemēram, īpašas programmas Thermana Laško.
Atpūta un sports dod cilvēkiem iespēju uzlabot ne tikai fizisko veselību, bet pat garīgo labsajūtu, tādējādi ilgtermiņā un uzreiz uzlabojot veselību.
Satura rādītājs
Mazināt stresu un labāk gulēt
Miegam ir būtiska nozīme cilvēka vispārējā labsajūtā. Regulāra piedalīšanās invalīdu sportā un atpūtā var veicināt labāku miega kvalitāti.
Papildus tam, ka vingrinājumi rada lielu fizisko nogurumu, tie ir arī garīgi smagi. Atpūta un sports prasa ātru lēmumu pieņemšanu, kritisku domāšanu un augstu koncentrēšanās līmeni. Intensīvas fiziskas aktivitātes var pagarināt laiku, kas pavadīts dziļā miegā, kas ir fiziski atjaunojošākā fāze.
Šāds dziļš miegs var uzlabot imūnsistēmas darbību, atbalstīt sirdsdarbību, kā arī kontrolēt trauksmi un stresa līmeni. Vingrošana ir efektīvs dabisks līdzeklis cīņā ar stresu. Fiziskās aktivitātes var atbrīvot organismu no stresa hormoniem un tā vietā izdalīt endorfīnus – laimes ķīmiskās vielas organismā.
Pilnveidojiet līderības, komandas darba un komunikācijas prasmes.
Lai gūtu panākumus komandas darbā, jums ir jāprot labi sadarboties ar citiem cilvēkiem. Efektīvas komunikācijas prasme ir ne tikai panākumu noslēpums invalīdu sportā un atpūtā, bet pat darba vietā un sociālajā vidē. Sasniegt kopīgu mērķi būs viegls uzdevums, ja izprotat savstarpējās koordinācijas un saziņas nianses.
Dažādi komandu sporta veidi, piemēram, basketbols, futbols, regbijs un AFL, var palīdzēt attīstīt līdera prasmes un īpašības. Ja piederat kādai komandai, jūs visu darāt kopā, neatkarīgi no tā, vai jūs uzvarat, trenējaties vai pat zaudējat.
Cilvēkiem, kuri nodarbojas ar sportu un atpūtu ar invaliditāti, ir dabiska tendence pieņemt komandas domāšanas veidu arī darbavietā un sociālajās situācijās. Šī komandas domāšanas veida rezultātā pēc kāda laika nostiprināsies līdera īpašības, un šīs iemaņas var pielietot arī ikdienas dzīvē.
Paaugstiniet pašapziņu un izvirziet mērķus
Invalīdu sporta un atpūtas aktivitātes galvenokārt ir vērstas uz mērķu izvirzīšanu, to sasniegšanu un virzību uz tiem. Izvirzot mērķus, šīs atpūtas un sporta aktivitātes var kalpot kā līdzeklis, kas uzlabo pašapziņu un vairo pašapziņu.
Mērķu izvirzīšana ir ļoti efektīvs motivācijas paņēmiens, un, ja to izmanto pareizi, tā var kļūt pat par dzīves prasmi, kas dod spēku. Tas arī dod cilvēkam progresa sajūtu, izveidojot pakāpenisku un sasniedzamu panākumu sistēmu.
Veiksmīgi sasniedzot šos mērķus, cilvēks izjutīs milzīgu lepnuma un sasniegumu sajūtu, kas var vēl vairāk vairot pašapziņu.
Pienācīgi risiniet neveiksmes
Komandas ne vienmēr uzvar. Ceļojums ietver zaudējumu vai vāja snieguma pārvarēšanu, mācīšanos no kļūdām un mēģinājumu darīt visu no jauna. Mācīšanās pārvarēt un uzlabot neveiksmes ir galvenā prasme, ko var iegūt, piedaloties invalīdu sporta un atpūtas pasākumos.
Izmēģiniet Thermana Laško piedāvātās sporta aktivitātes cilvēkiem ar invaliditāti un izbaudiet atšķirību.