Vai vēlaties uzzināt vairāk par Solunu, Saloniki – ko tur apskatīt? Tiem, kas šo vietu nepazīst, jāatgādina, ka Saloniki ir Grieķijas otrā lielākā pilsēta un Vidusmaķedonijas galvaspilsēta, kas var lepoties ar vēsturi, kuras pirmsākumi meklējami jau 315. gadā pirms mūsu ēras.
Gadsimtu gaitā Saloniki ir ieguvuši ievērojamu romiešu, ebreju, hellēņu, hellēnisma un sefardiešu celtņu klāstu. Šī vieta ir pazīstama arī kā plaukstošs un dinamisks mūzikas un dzīvīgu festivālu centrs.
Saloniki var lepoties arī ar vienu no novatoriskākajām naktsdzīves vietām Grieķijā. Visus, kas interesējas par pasaules reliģijām, mākslu un arheoloģiju, noteikti pārsteigs lielais tempļu skaits šajā reģionā.
Lūk, daži no populārākajiem galamērķiem Salonikos, kurus nevajadzētu palaist garām:
Satura rādītājs
Saloniku Arheoloģiskais muzejs
Saloniku Arheoloģiskajā muzejā ir izvietoti priekšmeti no četriem arheoloģiski nozīmīgākajiem Saloniku un citu Maķedonijas reģionu vēstures periodiem.
Muzeja kolekcijā ir priekšmeti no romiešu, klasiskā, arhaiskā un hellēnisma perioda. Tomēr daži uzskata, ka ir ironiski, ka ēka ir veidota mūsdienu grieķu arhitektūras stilā.
Muzejs pievēršas vēsturiskajiem aspektiem, kā arī tam, kad senās Maķedonijas iedzīvotāji izmantoja zeltu, lai sevi rotātu. Tā kā Saloniki ir aizvēsturisks reģions, muzejā atradīsiet arī daļu, kurā ir mēģināts atjaunot Termaīkas līča teritorijas tēlu, kas pilnībā pastāvēja pirms visas pilsētas.
Aristotelis laukums
Lai gan lielākā daļa Aristoteļa laukuma daļu, īpaši kinoteātris un viesnīca “Electra”, tika atjaunota jau 20. gadsimta 50. gados, sākotnēji to 1918. gadā projektēja franču arhitekts Ernests Herbārs.
Šis laukums bija krasa pāreja no neplānotām, aizņemtām un šaurām ielām, kas tika izveidotas Osmaņu impērijas ekspansijas gadsimtu laikā, uz mūsdienīgāku shēmu, kuras iniciators bija Hebrards.
Laukums tika pabeigts neilgi pēc 1917. gadā notikušā ugunsgrēka, kas iezīmēja dramatiskas pārmaiņas pilsētas arheoloģiskajā attīstībā.
Mūsdienās laukums kalpo kā daudzu sabiedrisko sanāksmju un svinību norises vieta.
Galerija arka
Kamara jeb Galerija arka neapšaubāmi ir visatpazīstamākā romiešu celtne Solunā, Salonikos. Kopā ar Balto torni tā tiek uzskatīta par vienu no populārākajiem apskates objektiem šajā apvidū.
Imperators Galerijs bija tas, kurš pasūtīja arkas būvniecību kā triumfa pieminekli, lai atzīmētu uzvaru pret Sassanīdu periodu 298. gadā, kā arī galvaspilsētas Ktesifona krišanu.
Sākotnēji Galerija arkai bija četri sekundārie un četri primārie pīlāri. Līdz mūsdienām saglabājies tikai viens no sekundārajiem un divi no primārajiem pīlāriem. Tomēr apmeklētājiem joprojām ir iespēja apbrīnot sarežģīti izgrebtās kauju ainas uz saglabājušajiem arkas pīlāriem.
Rotunda
Saloniku senākais piemineklis ir ne kas cits kā Rotunda. Tā ir masīva apļveida būve, kas reiz bijusi romiešu templis, kristiešu baznīca un vēlāk mošeja.
Rotondas sienas ir vairāk nekā 20 pēdu augstas, kas ļauj tai izturēt zemestrīces. Cilindriskā struktūra tika uzbūvēta pēc Romas imperatora Galerija pavēles 306. gadā kā daļa no milzīga pils kompleksa. Ēka tika celta kā imperatora svētnīca vai mauzolejs.
Pirms to iekaroja osmaņi, Rotunda vairāk nekā 1200 gadus kalpoja kā baznīca. Tas notika 1590. gadā, kad Agios Georgios baznīca tika pārveidota par mošeju.
Labā ziņa ir tā, ka mozaīkas spēja izturēt laika pārbaudi tādā mērā, ka tās necieta nekādus papildu bojājumus un tika vienkārši pārkrāsotas. Šodien Rotunda kalpo kā muzejs, jo tajā bija pārstāvētas trīs dažādas ticības.
Hagia Sophia
Hagia Sophia baznīca ir viena no vecākajām saglabājušajām celtnēm Solunā, Salonikos. Tā tika uzcelta 8th gadsimtā uz trešā gadsimta klostera pamatiem.
Bizantijas laikmetā baznīca tika uzcelta pēc tās slavenākā vārdabrāļa Konstantinopolē arhitektūras parauga.
Pašlaik tā kalpo kā viens no labākajiem sava laika slavenās grieķu kupolveida baznīcas paraugiem. Hagia Sophia kupola centrālajā medaljonā ir krāšņa mozaīka ar debesbraukšanas attēlu, kurā Kristus sēž varavīksnes tronī. Apustuļus šķir koki, bet Jaunavu Mariju ieskauj eņģeļi.
Heptapyrgion
Heptapirgions, ko tautā dēvē arī par Yedi Kule, tā osmaņu nosaukums, ir plaši pazīstams kā septiņu torņu cietoksnis. Šo cietoksni var apskatīt pilsētas akropoles ziemeļaustrumu stūrī.
Tiek uzskatīts, ka pieci torņi ziemeļos tika uzcelti pilsētas nocietināšanas laikā 4th . gadsimta otrajā pusē, savukārt pieci torņi dienvidos tika uzcelti 12th . gadsimtā.
Līdz pat 19. gadsimta beigām tā kalpoja kā militārā bāze. Šajā laikā tajā 100 gadus atradās arī cietums. Šobrīd Heptapirgions ir kļuvis par slavenu tūristu apskates objektu, jo no tā ir osta un paveras panorāmas skats uz pilsētu.
Bizantijas kultūras muzejs
Plašajā un milzīgajā Bizantijas kultūras muzejā glabājas tūkstošiem priekšmetu no Bizantijas un pirmskristietības laikmeta. Starp tiem ir sienu gleznojumi, freskas un mozaīkas, kā arī tekstilijas, keramika un izglābtas arkas no vēsturiskiem namiem.
Muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās īpaši izcelta agrīno kristiešu ikdienas dzīve, vērtības un tradīcijas. Jūs varat apskatīt arī dažus no šajā teritorijā atrastajiem agrīno kristiešu kapiem un kapavietām.
Pieaugušie var doties ekskursijās pa muzeju ar gidu vai pašvadībā, bet skolēni var piedalīties izglītojošās programmās.
Nea Paralia
Nea Paralia ir milzīga gājēju krastmala, kas atrodas Saloniku pilsētas austrumu daļā. Tas ir arī viens no valsts labākajiem sabiedriskajiem projektiem pēdējo 20 gadu laikā.
Tā ir ļoti gara, bet neliela, padziļināta promenāde, kas stiepjas aptuveni 3,5 km garumā no Baltā torņa līdz Megaro Mousikis un piedāvā apbrīnojamu telpu starp apmetni un jūru. Tagad tā ir kļuvusi par vienu no slavenākajām vietām, ko apskatīt un pastaigāties Solunā, Salonikos.
Promenādes malās ir pieejama laivu un velosipēdu noma, kā arī vairāki rosīgi bāri un restorāni.