Īss ceļvedis stādu podiņu izvēlei

Betons

Betons ir smags, un tāpēc betona podi ir laba izvēle, lai tajos augtu koki vai lieli augi, kuriem nepieciešams lielāks atbalsts, lai tie “noturētos”. Betona podiem piemīt arī labas izolācijas īpašības, un tie aizsargā maigo sakņu sistēmu, saglabājot ērtāku augsnes vidi.

YouTube video
Kā izgatavot lielu betona stādītāju

Ja stādījumus stādāt publiskās vai atklātās vietās, betons sniedz arī papildu priekšrocību, jo attur cilvēkus no nejaušas iešanas pāri jūsu dārgajiem podiem vai augiem. Betona stādus ziemas mēnešos var atstāt ārā, nenodarot tiem nekādu kaitējumu, un tā ir laba ziņa, jo jūs, iespējams, negribēsiet nodarboties ar to pārvietošanu.

Plastmasa

Ja jūs neuztrauc konteinera izskats vai arī jums ir augi, kas drīz vien var aizklāt podus, kuros tie ir iestādīti, labākā izvēle būs plastmasas podi. Plastmasas podi ir izturīgi, salīdzinoši pieejami un labi saglabā mitrumu. Šie podi ir arī īpaši viegli, tāpēc tie ir lieliska izvēle, ja jums ir ieradums ik pa laikam pārkārtot dārzus.  

Plastmasas stādītāju podi
Plastmasas stādītāju podi

Tikai pārliecinieties, ka neizmantojat tumšas krāsas vai melnus plastmasas podus (vairāk informācijas Miravila vietnē), ja jūsu dārzs atrodas vietā, kas parasti ir ļoti saulaina. Šīs krāsas parasti absorbē siltumu un var kļūt ļoti karstas, kas var bojāt jūsu augu maigās saknes. No otras puses, gaišas krāsas trauki var atstarot siltumu, vienlaikus saglabājot saknes vēsas. 

Terakota

Terakotas podi ir pieejami dažādos izmēros un formās. Tie var lieliski izskatīties un labi iederēties gandrīz jebkur. Pateicoties to zemes krāsai, tie var arī uzlabot gandrīz visu veidu augu dabisko skaistumu. Šie podi ir izgatavoti no ar dzelzi bagāta poraina māla, kas spēj elpot, lai augsne podos saglabātos vēsa un aizvadītu lieko mitrumu no augu saknēm, tādējādi saglabājot tās veselīgas. 

Tomēr viena no galvenajām terakotas podiņu problēmām ir tā, ka tie ir diezgan trausli un var arī ātri izžūt, jo īpaši, ja tie ir novietoti saulainās vietās. Tāpēc ir audzētāji, kas izmanto glazētus terakotas podus, jo tie labāk satur vairāk ūdens.

Koks

Koks neapšaubāmi ir viens no dabiskākajiem un praktiskākajiem dārzkopības traukiem. Koka podi ir salīdzinoši viegli, labi aiztur ūdeni un izskatās vienkārši lieliski. Izvēloties koka traukus, pārliecinieties, vai tie ir izgatavoti no koksnes, kas ir izturīga pret puvi, piemēram, sarkankoka vai ciedra, un pārbaudiet, vai konstrukcija ir kvalitatīva, jo koksne mainās un saraujas laika apstākļu ietekmē. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

This article was written by admin